2010. Ruch Poparcia Janusza Palikota – koncepcja siedziby na ul. Widok 19 w Warszawie. Projekt powstał we współpracy z MOKO Architects.

Siedziba powinna mieć otwarty charakter. Każdy zostanie wysłuchany, każdy może mieć swój wkład, każdy może wejść do siedziby Ruchu. Dlatego meble są wolnostojące, nie tworzą labiryntów i zapór między gościem a pracownikiem biura.

Ruch dopiero się tworzy, wnętrze odwołuje się właśnie do procesu powstawania, ciągłej zmiany. Wszystkie meble są wyposażone w kółka, można dowolnie kształtować przestrzeń. Można zaskoczyć dziennikarzy coraz to nowym układem wnętrza. Można organizować panele i spotkania. Mobilność mebli wyraża chęć Ruchu do zmian, niechęć do zastoju i ustalonych schematów. W pomieszczeniu zachowano rygor dwóch kolorów. Ściany zostały pomalowane szarą farbą. Spokojna kolorystyka na poziomie człowieka będzie budować wiarygodny wizerunek Ruchu.Sufit oraz słupy konstrukcyjne pomalowane są na pomarańczowo i stanowią tło.
Wyposażeniem wnętrza są podłużne meble o prostej konstrukcji, stanowiące stoły, lady, regały. Składają się one ze spawanego stelaża obłożonego w potrzebnych miejscach tym samym materiałem, co na podłodze. Wszystkie meble stoją na przemysłowych kółkach. Deski lub panele zawsze układane są diagonalnie. Dodaje to dynamiki prostym, bryłowym meblom. Całość uzupełniają proste siedziska i krzesła.
+++++++